СТРУЧНА ПОСЕТА ТУРИСТИЧКИХ ТЕХНИЧАРА БЕОГРАДУ

Дана 07.10.2016. године за ученике наше школе смер туристички техничар организована је стручна екскурзија у Београду, са циљем да их упозна са будућим занимањима за која се школују. Организатори ове екскурзије биле су професорка Бранка Марковић и др Живана Крејић.
Неки од ученика добили су задатке да нас у аутобусу упознају са планом стручне посете (имали су улогу туристичких пратиоца), и да укратко презентују податке о Београду, рекама Сави и Дунаву, Калемегданској тврђави и Историјском музеју Србије.
Прво одредиште на екскурзији био је Историјски музеј Србије у коме смо посетили изложбу посвећену Михајлу Пупину. Изложба је веома интересантна са пуно визуелних ефеката које до сада нисмо имали прилике да видимо. Наш домаћин у музеју на веома стручан и занимљив начин упознао нас је са животом и научним достигнућима нашег великог научника.
Следеће одредиште обухватало је туристички обилазак најатрактивнијих делова Београда у пратњи лиценцираног туристичког водича. Он је ученике упознао са занимањем туристиког водича, начином на који се стиче лиценца и са свим важним информацијама које добар водич треба да зна. Обишли смо Скадарлију, кућу Ђуре Јакшића у којој се налази и музеј, Трг Републике на коме се налази Народно позориште и споменик Кнезу Михајлу. Прошетали смо Кнез Михајловом улицом и обишли Калемегдан. Споменик француских ослободилаца из Првог светског рата је био наше следеће одредиште, а затим смо прошли кроз капију Карађорђа и Стамбол капију, прошли поред Сахат куле и дошли до Споменика победнику, симболу Београда. Ученици су уживали у прелепој панорами ушћа Саве у Дунав.
Следеће одредиште било је пристаниште на Дунавцу одакле смо пловили бродом по Дунаву и Сави уз пратњу водича који нас је информисао о грађевинама поред којих пролазимо- прошли смо поред Калемегдана, Саборне цркве, Партијаршије, Сава мале, и испод свих мостова на Сави. Поглед са реке оставио је незабораван утисак на наше ученике.
Ова стручна екскурзија испунила је сва наша очекивања и имала је пре свега едукативни карактер, пруживши могућност да се наши ђаци смера туристички техничари у пракси упознају са својим будућим занимањима, и тиме како се воде групе у музеју, на улици и у броду, али и са животом и делом великог Михајла Пупина.
Организатори стручне посете: др Живана Крејић и Бранка Марковић
img_20161007_152842 img_20161007_173519 img_20161007_155106 img_20161007_175316 img_20161007_131311 media-share-0-02-05-8b42e08ea5bc54b16d88c03b720f3eea1e13e377aa01ffde645eec6564caf688-picture