„ПРОГОВОРИ, ДА ВИДИМ КО СИ“

Дана 02.10.2020. године нашу школу је посетио глумац Милан Босиљчић. Овај глумац је, у посети часу Реторике и беседништва, изнео много занимљивих идеја о умећу говорења. Милан Босиљчић је, поред тога што је глумац, и један од оснивача удружења „Изражајност“ које се бави унапређивањем културе јавног говора.

Са циљем да подстакне што више људи и деце да раде на развоју своје излагачке писмености  – дикције, јавног наступа, вербалне и невербалне комуникације, превазилажења треме приликом јавног излагања, овај даровити глумац је учинио час занимљивим и другачијим.

Једна од најважнијих социјалних вештина у 21. веку, применљива у свим областима живота јесте – излагачка писменост, способност да изразимо себе и своје идеје на сугестиван, уверљив начин, правилном употребом гласа, говора, невербалне комуникације. Управо из тог разлога ова посета нашим ученицима много је значила.

Емилија Димитријевић, проф.српског језика и књижевности