ПОСЛАСТИЧАРИ ДРУГИ НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ

Републичко такмичење  угоститељско-туристичких школа Србије одржано је од 29 – 31. марта 2019. године у Посавотамнавској школи у Владимирцима.

На XVI такмичењу  учествовале су 32 школе. Теоријско и практично знање показали су посластичари, кувари и конобари.

Ученица Економско-трговинске школе „Паја Маргановић“ Дорословац Наталија, коју је водила професорка Светлана Стојшић Грујичић освојила је друго место и сребрну медаљу у дисциплини посластичарство. У првом делу, тесту теоријског знања из целокупног градива ученица је освојила максималан број бодова. Други део такмичења био је практичан где је Наталија показала сво своје умеће и знање у изради воћног тарта. У укупном пласману оба дела нијансе су је делиле од првог места, освојила је друго место а самим тим обезбедила је упис на Високу хотелијерску школу без полагања пријемног испита. Њена професорка менторка Светлана Стојшић презадовољна је постигнутим успехом.

20190401_233234 (1) IMG-94ed08e47514b910b47758ce61de3437-V