Извештај са предавања „Европа за нас“

У петак, 3. марта 2017. године ученици наше школе имали су прилику да присуствују веома корисном и важном предавању чланице Европског волонтерског сервиса (EVSa), Наташе Ленђел (некадашње ученице наше школе) на тему „Европа за нас“.

Сазнали смо на који начин можемо да путујемо и живимо у земљама Европске Уније, како изгледа бити волонтер у некој далекој земљи, како без новца да се упутимо ка некој дестинацији, да научимо језике, стекнемо пријатеље, да радимо и будемо корисни чланови друштва и заједнице, али и представимо и упознамо друге народе са нашом културом, историјом и традицијом. Захваљујемо Наташи Ленђел и ЕVS-u и на сјајном предавању и томе што је поделила сопствено искуство са нама.

Верујемо да ће наши ђаци у будућности пронаћи занимљив програм који ће их повести ка новим животим искуствима и да ћемо бити у прилици да слушамо и њихове утиске које ће преносити својим професорима али и генерацијама које долазе.

Организатор предавања: др Живана Крејић

IMG_20170303_130603 IMG_20170303_130619 IMG_20170303_130643