ОБЕЛЕЖАВАЊЕ МЕЂУНАРОДНОГ ДАНА ЗАШТИТЕ ОЗОНСКОГ ОМОТАЧА – 16. СЕПТЕМБАР

Дана 16.09.2016. године у организацији Покрета горана и центра волонтера Панчево у Дому омладине обележен је Међународни дан заштите озонског омотача. Том приликом одржана је манифестација „Чувајмо озон- чувајмо наше здравље“. На овој манифестацији учествовали су и ученици наш школе из одељења I-3, I-4, I-5  и III-6, а водила их је професорка Бранка Марковић која је одржала предавање о заштити озонског омотача.

Ова манифестација имала је за циљ да се ученици упознају са значајем озонског омотача, начинима на који се он уништава и како могу да спрече његово уништавање. Ученици су учествовали и у едукативном квизу чији је садржај прилагођен њиховом узрасту а из области заштите озонског омотача. Поред наше школе учесници су били и ученици из ОШ „Исидора Секулић“ и Пољопривредне школе „Јосиф Панчић“.