ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА „ЧЕП ЗА ХЕНДИКЕП“

Од фебруара ове године и наша Школа се, постављањем кутије за сакупљање чепова ПЕТ амбалаже у холу, прикључила акцији „Чеп за хендикеп“.  Акција има за циљ прикупљање пластичних чепова, како би се новцем од њихове продаје, а затим и рециклаже, обезбедила набавка колица и ортопедских помагала за особе са инвалидитетом.

Иницијативу је покренуло Удружење параплегичара Баната из Зрењанина, а од почетка акције 2013. године, захваљујући прикупљеним чеповима, омогућена је набавка великог броја лако активних колица, собних колица, ходалица и помагала.

Акцији  се придружују многе компаније, институције и појединци, постављајући кутије за прикупљање пластичних чепова у својим просторијама и на улицама.

Драго нам је да смо постали део ове приче.  Захваљујемо се свима који су учествовали у овој акцији и позивамо вас да и идуће школске године наставимо са истим жаром.

Aна Дангубић и Снежана Војновић

akcija čep za hendikep